"Sıfır Atık Anne Eli Değsin" projesi.

13.06.2019

"Sıfır Atık Anne Eli Değsin" projesi.
Proje Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu İş Okulu'nda gerçekleşiyor. Burası normal bir okul eğil. Engelli kardeşlerimize eğitim veren bir okul. Veliler çocuklarının toplumsal hayata ayak uydurabilmesi ve el becerilerini geliştirip imkanları ölçüsünde iş hayatına katılmaları adına bu okula gönderiyor.Aslında getiriyor desek daha doğru olacak.
Çocuklarını bu okula getiren veliler evlerine dönmüyor desek daha doğru olacak. Vaktinin büyük bir zamanını okul etrafında geçiriyorlar.
İşte bu noktada Yıldırım Belediyesi öncülüğünde bir proje yapılmış. Projeye Milli Eğitim Bakanlığı, Yıldırım Kaymakamlığı, İŞKUR, Bursa İl Enerji Yönetim Birimi ve Bursa Engelliler Federasyonu da destek vermiş.
Projeyle evlatlarını bekleyen annelere iş imkanı sağlanmış.
Anneler burada hem çalışacaklar hem de iş sahibi olacaklar.

Burada esnafın hibe verdiği kumaşlardan çevre dostu bez torbalar üretiliyor. Toplamda 40 bin bez torba üretilecek. Üretilen torbaları Yıldırım Belediyesi kanalıyla ücretsiz halka dağıtılacak
Bu sayede birden fazla çok güzel iş çıkmış oluyor. Hem çevre kirlenmiyor, vatandaş ücretsiz bez torba sahibi oluyor.
Çalışan annelere İŞKUR'dan belirli bir ücret ödenmiş oluyor.

http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/ilhami-yildiz-75/baskan-yilmaz-dan-engellilere-destek-14659.html?fbclid=IwAR2lT9DnOELrUMy7Vyfd_RBIqq97i9SoGZp9-iJpeNRPHXentCuT18mA8es

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

GAZMER, hidrojeni; doğal gaz içine yüzde 5 oranda katarak yakma testini başarıyla gerçekleştirdi.

Isıtma, soğutma, aydınlatma ve diğer tüketimleri için çok düşük miktarda enerji ihtiyacı olan ve bu ihtiyacını da tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından temin eden binadır.

Karadenizde Doğalgaz Keşfi

30.07.2020 Zorunlu Enerji Verimliliği Etütleri Hakkında Duyuru