ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

SIFIR ATIK / ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI / ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI UYGULANMASI

Cumhurbaşkanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN HanımEfendi'nin takdirleri ve himayelerinde başlatılmış olup sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde, atıkları kontrol altına almak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla 26/09/2017 tarihinde gerçekleştirilen açılış toplantısıyla uygulanmasna başlanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları (TAP Derneği arasında) atık pillerin toplanması ile, ilgideki yazı gereği protokol imzalandığı belirtilmiştir.

Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda atık pil toplama çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 16/09/2019-30/04/2020 tarihleri arasında atık pil toplama kampanyası Valilik Makamının 09/11/2018 tarih ve 604.01.01-E.21361383 sayılı Oluru yazımız ekinde sunulmuştur.

Atık Pil Toplama kampanyasını Sıfır Atık Projesi kapsamında ekteki kampanya şartlarını ve kampanya afişi kullanılacaktır.

Atık Pil Toplama Afişi İlçe Enerji Verimliliği Komisyonlarından teslim alınacaktır.

Afişler okul kurumlarınızda görünür bir yere resimde görüldüğü gibi asılarak Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılacak olan çalışmalarda kullanılacaktır.

https://www.tap.org.tr

Sıfır Atık İletişim: sifiratik16@meb.gov.tr