Scientix Projesi Ülke Temsilciliği Eğitimi

Scientix Projesi Ülke Temsilciliği Eğitimi

Scientix Projesi Ülke Temsilciliği eğitimi çevrimiçi ortamda 2 Ekim 2017 - 4 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kategori : Stem

11.09.2017

Bu duyuru 2485 kez görüntülendi.

Ekleyen :Alper Bayramoğlu

Scientix Projesi Ülke Temsilciliği Eğitimi

           Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde, 30 Avrupa ülkesi ile birlikte Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz 2104 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. Genel Müdürlüğümüzün Scientix projesi kapsamında yaptığı faaliyetler http://scientix.meb.gov.tr web adresinden yayınlanmaktadır. STEM eğitiminin amacı okullarda sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini geliştirmeye yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. STEM eğitimi sayesinde öğrenciler fen, teknoloji, mühendislik, matematik derslerinde öğrendikleri bilgilerini bir arada kullanarak problem çözme, buluş yapabilme ve ürün geliştirme gibi öz yeterliklerini geliştirmektedir.
    
          Scientix Projesi kapsamında Avrupa Okul Ağı tarafından Scientix Projesi Ülke Temsilciliği - Scientix Ambassador eğitimleri başlatılmıştır. Scientix Projesi Ülke Temsilciliğinin temel amacı temsilci öğretmenlerin derslerinde öğrencilerini bilim insanlığına, mühendisliğe yönlendirmek için uyguladıkları STEM eğitimi projelerini ve etkinliklerini birbirleriyle paylaşmalarının sağlanmasıdır.  

          Scientix Projesi Ülke Temsilciliği eğitimi çevrimiçi ortamda 2 Ekim 2017 - 4 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.Öğretmenler için Scientix Projesi Ülke Temsilciliği Eğitimi Kursu başvuruları  http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=628223 web adresinden 20 Eylül 2017 tarihine kadar alınacaktır.

           Scientix Projesi Ülke Temsilciliği eğitimine okullarımızda görev yapan fen, matematik, mesleki ve teknik alan öğretmenlerimiz öncelikli olmak üzere bütün öğretmenlerimiz başvuru yapabilirler. İlimize bağlı okullarda görev yapan STEM eğitimiyle ilgilenen anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu, fen liselerinde ve mesleki ve teknik anadolu liselerinde görev yapan ve söz konusu eğitime katılmaya istekli olan öğretmenlerin 20 Eylül 2017 tarihine kadar Scientix ülke temsilciliği eğitimine kayıt olmaları ve söz konusu eğitime kayıt olan öğretmenlerin bilgilerini aşağıdaki listede olduğu gibi  btkoordinator16@meb.gov.tr (Sadece Bursa ilinde görev yapan öğretmenler için eposta istenmektedir.) adresine göndermeleri gerekmektedir.
 

Ad Soyad Branş Okulu(Kurum Kodu) İlçe Telefon No
         
X