Minik Kâşifler Kodluyor

Minik Kâşifler Kodluyor

Minik Kâşifler Kodluyor

Kategori : Bilgisayarsız Kodlama

06.12.2018

Bu haber 656 kez görüntülendi.

Ekleyen : Abdulmuttalip Şahin

Minik Kâşifler Kodluyor

Bursa-Yıldırım Fatih Projesi İlçe Koordinatörü Mitat EREN,Fatih Projesi Eğitmenleri Abdullah Bal ve Abdulmuttalip ŞAHİN 06 Aralık 2018 Tarihinde Yıldırım Dumlupınar Anaokulu'na Fatih Projesi kapsamında rehberlik yapmak amacıyla ziyarette bulundular.

Bursa ili Yıldırım İlçesi Dumlupınar Anaokulu 4 Yaş C şubesi öğretmeni Merve Bengü Dündar "Minik Kâşifler Kodluyor " adlı E-Twinning Projesi kapsamında okulöncesi kodlama çalışmalarını öğrencileriyle sürdürüyor.

Eğitimde çağı yakalamanın ve yenilikçi yaklaşımın önemine dikkat çeken Merve Bengü Dündar; "Çocuklar, okul öncesi dönemi itibariyle kodlama eğitimi almaya uygundurlar. Oyuncaklar ve mobil oyunlar sayesinde kodlamayla tanışan çocuklar, ortalama 10 yaşından sonra yazılım dili kullanarak kodlama yapma konusunda yeterliliğe ulaşmaktadır. Çocuklarımızın geleceğin bir parçası olmasını istiyorsak okul öncesinden başlayarak, eğlenceli şekilde kodlama mantığını öğrenmelerini sağlamalıyız. Ufak yaşlardan kodlama mantığını iyi kavrayan çocuklar ileri yaşlarda daha iyi programlar üretebilmektedir. Çalışmalarımız projemiz aracılığıyla sistemli bir şekilde devam edecektir " dedi.

Ziyaret sonunda Okul müdüresi Asiye Cuya, Müdür yardımcısı Ayla Göktaş ve okul öğretmenleri memnuniyetlerini ifade ederek, bu tür ziyaretlerin yapılmasının motivasyonu artırdığını ve devam etmesi temennilerini ifade etmişlerdir.