DuyurularHÜRRİYET EML ÖĞRENCİLERİ POLONYA DA MESLEKİ EĞİTİM ALDIBursa Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Büyükorhan Çok Programlı Lisesi İnşaat Teknolojileri Bölümü öğrencileri Polonya nın Wroclaw şehrinde 3 haftalık mesleki eğitime katıldı.

Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Gürol Erişmiş, Proje Koordinatörü Bünyamin Altınışık’ın hazırladığı AB IVT Öğrenci Projesi’nin Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini söyledi. Erişmiş, 12 öğrencilerinin proje ortağı olan Büyükorhan Çok Programlı Lisesi İnşaat Bölümü'nden de üç öğrenci katılımıyla Wroclaw’da 3 haftalık mesleki eğitimden geçirildiğini dile getirdi.

‘Mesleki Eğitimde Cad- Cam Programlarının Kullanımının Geliştirilmesi’ konulu eğitimin öğrencilerine önemli katlılar sağladığını belirten Erişmiş, eğitimin sonuçlarını şöyle özetledi:

"Katılımcı öğrencilerin, kişisel ve mesleki gelişimlerini güçlendirerek iş dünyasında istihdam edilebilirlikleri yükseldi. Okulumuzun kurumsal alt yapısı güçlenerek, AB projelerinde deneyimi arttı. Mimar ve mühendislik sektörünün ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetiştirilmesine katkı sağladı. Yabancı bir ülkede kendi ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilecek şekilde, öğrencilerimizin kendine güvenen ve temel seviyede İngilizce dil bilgisine sahip oldu. Bilgisayar teknolojisini kullanarak mesleklerinde ileri seviyeye gelmiş, iş piyasasının ihtiyaçlarına cevap verebilecek ara elemanların yetiştirilmesine katkı sağladı. Farklı ülke ve kültürdeki insanlarla bir araya gelerek kültürler arası diyalogun gelişmesine katkıda bulunulmuş, hoşgörü seviyelerinin yükselerek dünyaya daha geniş bir ufuktan bakmaları sağlandı. Öğrencilerimiz projeyi başarı ile sonuçlandırmanın verdiği kendine güven hissi ve mesleki yeterliliği ile çevrelerinde pozitif yönde birer motivasyon unsuru olmaları sağlanmıştır."

İl Milli Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması
Büyükorhan Gemlik Gürsu Harmancık İnegöl İznik Karacabey Keles Kestel M.Kemalpaşa Mudanya Nilüfer Orhaneli Orhangazi Osmangazi Yenişehir Yıldırım