Mangala Oyunu Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi

Mangalayi tanıyoruz (Gülhanım Karasu İlkokulu)

22.05.2017

Mangalayi tanıyoruz

"Mangala Oyunu Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi'ne okulumuz 3-I ve 3-G sınıflarından toplam 60 öğrenci katıldı. Sınıf öğretmenleri Mükerrem YENİ ve Sadiye Ulaş tarafından yürütülen çalışmalar Kasım ayında başladı. Proje etkinlik takvimi düzenli bir şekilde uygulandı. Veli toplantıları yapılarak veliler proje hakkında bilgilendirildi. Öğrencilerimizin evde aileleri ile mangala oynayabilmeleri için destek verildi. Çalışmalarda okulumuz Zeka Oyunları Sınıfı kullanıldı. Zeka Oyunları Sınıfı'na mangala takımları kazandırıldı.Yapılan sınıf ve okul içi turnuvalarda sınıf birincileri  (3-I)Ceylin ÇOBAN, (3-G)Aygül TANRIKULU olarak belirlendi. Ceylin ÇOBAN adlı öğrencimiz okul birincisi olarak İl Mangala Turnuvası'nda okulumuzu temsil etti.
       Ayrıca proje sürecinde mangala oynamayı öğrenen okulumuz öğrencileri Büyükşehir Belediyesi Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen Mangala Turnuvası'na da katıldılar."

Haber Resimleri


Bilgi için:
Erhan AĞBABA - Temel Eğitim Proje Koordinatörü , Hacer GÜL - Temel Eğitim Proje Uzmanı , Ümit ÖZTÜRK - Temel Eğitim Proje Uzmanı
Web Yöneticisi Hakan YÜKSEL 0(224) 445 16 87 hakanyuksel4@gmail.com