Engürücük İlkokulu
GEMLİK

Kurum Kodu

716136

Öğretim Şekli

Tekli ÖğretimTelefon

02245248274

Faks

Adres

Engürücük Mh.No.30 Gemlik BURSA

Misyon:


Vizyon:


Tarihçe:


Hizmete Giriş Yılı:

Öğrenci Mevcudu:

Öğrenci Kulübü:

Diğer Bilgiler:

Okulumuz  Bursa, Gemlik karayolu üzerinde bulunan Engürücük Köyünde 1965  yılında inşa edilmiş ve 1967 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır, 1999 yılında yaşanan depremden sonra eski bina hizmet dışı kalmış,bugünkü binasına taşınmıştır.

Oklumuzun ilk müdürü Orhan Seyfi SÖZER’ dir. Daha sonra sırasıyla Abdulkadir SÖZER, Ahmet BAKIRCI, Cemal BÜKE, Yusuf BULUT, Şah Haydar AKDAĞ, Halit BEKİ, Hüseyin KAFTAN, Murat ÖZTÜRK , Zülküf ÇETİNKAYA müdürlük yapmışlardır. 

Okulumuz bünyesinde anasınıfı dâhil 13 derslik, 1 Müdür Odası, 1 müdür yardımcısı odası, Bilişim teknolojileri sınıfı, 1 Çok Amaçlı Salon, kütüphane, 1 Öğretmen odası ve tuvaletler mevcuttur.            

1700 metrekarelik bahçesi vardır. Çevresi ihata duvarı ile çevrilidir. Bahçede voleybol, basketbol sahası vardır.

2012-2013 eğitim – öğretim yılında bakanlığımızın 12 yıllık zorunlu eğitim uygulaması kapsamında okulumuz Engürücük İlköğretim Kurumları (Engürücük İlkokulu ve Engürücük Ortaokulu) olarak aynı binada hizmet vermeye devam etmektedir.

Okulumuzda; öğretmenlerin kalabileceği lojman bulunmadığından personelimizin çoğu Gemlik İlçesinde ikamet etmektedir.

 

Gemlik-Bursa karayolu üzerinde Gemlik’e 4 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Mahalleye her saat belediye halk otobüsü çalışmaktadır.

 

Bilgi için:
Erhan AĞBABA - Temel Eğitim Proje Koordinatörü , Hacer GÜL - Temel Eğitim Proje Uzmanı , Ümit ÖZTÜRK - Temel Eğitim Proje Uzmanı
Web Yöneticisi Hakan YÜKSEL 0(224) 445 16 87 hakanyuksel4@gmail.com