BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. BURSA ROBOT YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI

1. BURSA ROBOT YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI

Müdürlüğümüz ile MUSİAD Bursa Şubesi arasında daha önce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında öğrencilerimize yönelik robot yarışması düzenlendi.

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 1. Bursa Robot Yarışması’nın açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, MUSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, Hayırsever İşadamı Fahrettin Gülener, işadamları, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “Bakanlığımızca 11 yıldır uygulamaya konulan Uluslararası Robot Yarışmalarının 12’ncisi bu yıl Mayıs ayında Sivas’ta gerçekleştirilecek. Bizim bugün burada uyguladığımız model Bursa modeli. Bu yarışma ile ilimizi ve ülkemizi bu tür etkinliklerde daha iyi temsil etmek ve okullarımızdan beklenen performansı kendilerine sunabilmek maksadıyla il düzeyinde aynı standartlarda bir yarışma düzenlemiş bulunmaktayız. Bu yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, meslek lisesi öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile yola çıktığımız bu yolda bizlere her türlü desteği vererek yarışmanın sponsorluğunu da üstlenen MÜSİAD’a Bursa eğitimi adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

16 okul ve 110 öğrencinin 103 robotla katıldığı müsabakalarda çizgi izleyen, hızlı çizgi izleyen, mini sumo ve serbest olmak üzere 4 kategoride yarışan projelerin il finali ise bugün yapıldı.

Yarışmada elde edilen dereceler ise şöyle;

Serbest kategoride:

Yıldırım Beyazıt İMKB MTAL-Muhammet Karadayı, Muhammet Bar birinci,

Hürriyet MTAL-Onur Öztürk, Mustafa Safçık ikinci,

Ahmet Necati Yılmaz MTAL- İlayda İklim Uysal, Fathiye Özen üçüncü oldu

Çizgi izleyen robot yarışmasında:

Tophane MTAL-Selahattin Sevinç birinci

Veysel Karani MTAL ikinci

 Tophane MTAL- Sefa Kaçan üçüncü

Mini sumo Robot Yarışmasında:

Ali Osman Sönmez MTAL-Muharrem Şahin-Samet Durmaz  birinci

Öztimurlar MTAL-Samet Aydın, Ahmet Balcı ikinci

Atatürk MTAL-Alperen Barut, Oğuzhan Coşkun üçüncü 

Hızlı Çizgi izleyen robot yarışmasında:

Mudanya Dörtçelik MTAL-Uğur Can Göker, Hasan Can Talin birinci,

Atatürk MTAL-Alperen Barut, Gökalp Arı ikinci,

Hürriyet MTAL-Görkem Gör, Aliihsan Atak üçüncü

Jüri Özel Ödülü:

Mesafe Koleji

Fair Play Ödülü:

MKP Lalaşahinpaşa MTAL

MUSİAD Özel Ödülü

Hürriyet MTAL

 

 

19-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-2018

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.