BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANITI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANITI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimizin aziz hatıralarını ölümsüzleştirmek adına 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim ve Öğretim Külliyesi içine BTSO tarafından yaptırılan “15 Temmuz Şehitleri Anıtı”nın açılışı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Törenin açılışına İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Garnizon ve Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, sivil toplum kuruluşları ile 15 Temmuz kahramanı olan şehitlerin yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim ve Öğretim Külliyesi’nde (BTSO Yeniceabat Mesleki Eğitim Kampüsü) yer alan okul, yurt ve konferans salonlarına 15 Temmuz şehitleri Ömer Halisdemir, Abdullah Tayyip Olçok, Erol Olçok, Halil Kantarcı, Prof. Dr. İlhan Varank, Türkan Türkmen Tekin ve Mustafa Cambaz´ın isimleri verildi.

15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim ve Öğretim Külliyesi’ne inşa edilen ve üzerine 250 şehidin isimlerinin kazındığı mermer anıt; 107 ton ağırlığında olup milletimizin birliğini yansıtması açısından tek bir taş parçasından yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, tören sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 17. Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı 2. dönem öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

14-07-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.