BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bursa'da ve tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Çakırhamam önünden "Gençlik Yürüyüşü" ile başlayan etkinlikler, Heykel'de bulunan Kent Müzesi önünde devam etti. Programa Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa protokolünün yanı sıra vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Gençlik Haftası kapsamında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Bursa'daki kutlamalar Heykel Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk töreninin ardından Tophane Saltanat Kapısında toplanan binlerce genç; protokol üyeleri, gaziler, sporcular ve yurtdışından gelen yaklaşık 200 misafirle birlikte Büyükşehir Belediye bandosu ve Bursa Anadolu Kız Lisesi Bando Takımı eşliğinde yürüyüşe geçti. 102 metre uzunluğunda bayrakla birlikte Heykel'deki Atatürk Anıtına yürüyen gençlere çevrede toplanan vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların alkışlarıyla destek verdiği ve coşkunun eksik olmadığı yürüyüş Bursa Kent Müzesi önünde son buldu.

Heyecanın doruğa çıktığı yürüyüşün ardından Bursa Kent Müzesi önünde protokolün ve vatandaşların katılımıyla renkli ve coşkulu bir etkinlik düzenlendi. Bando eşliğinde saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu etkinlikte, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesinin işitme engelli öğrencileri de İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu. 

Coşkunun hâkim olduğu etkinlikte Bursa Anadolu Kız Lisesi Bando Takımı, Uludağ Üniversitesi ve Karagöz Halk Dansları Topluluğunun sergilediği başarılı performansların yanı sıra Karate, Güreş ve Wushu branşlarında yapılan gösteriler ve okunan şiirler vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Büyük ilgi gören etkinlik, Botanik Parkta düzenlenen 'Atatürk ve Gençlik Koşusu'nda dereceye giren sporcuların Vali Yakup Canbolat ve protokol üyeleri tarafından ödüllendirilmesiyle son buldu.

20-05-201920-05-201920-05-201920-05-201920-05-201920-05-201920-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.