BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

Bursa’da 2014-2015 Eğitim öğretim yılı Yıldırım İlçesi Yunus Emre İlk ve Orta Okulunda gerçekleştirilen törenle başladı.
2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

Bursa’da 2014-2015 Eğitim öğretim yılı Yıldırım İlçesi Yunus Emre İlk ve Orta Okulunda gerçekleştirilen törenle başladı.

2014-2015 Eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Bursa’da eğitim öğretim açılış programı ilköğretim haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Program çelenk sunumunun ardından Yıldırım İlçesinde bulunan Yunus Emre İlk ve Orta Okulunda gerçekleştirilen törenle devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın mesajlarının okunmasıyla başlayan törene Milletvekili Bedrettin Yıldırım, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra üst düzey yetkililer katıldı.

Eğitim ile öğretim farklı kavramlar olduğunu belirten Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, “Eğitime son yıllarda önemli yatırımlar yapılıyor. Etkileşimli tahta, tablet bilgisayar, dynet dil eğitim programı gibi önemli uygulamalar oluşturuldu. Bu teknolojinin en iyi şekilde kullanılması ve eğitim alanında en iyi verimin alınmasını arzu ediyoruz” dedi ve 2014-2015 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Üst düzey Bakanlık yöneticilerinin 81 ilde eğitim öğretim yılı açılışlarında yer aldığını ifade eden MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, “2014-2015 Eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimiz tatilin ardından okullarına koşarak geldiler ve bugün eğitime başlıyorlar. Hepsine başarılar diliyorum. Eğitimin en önemli unsuru olan ve öğrencilerimize en az anne-babaları kadar şefkat gösteren, onlara tüm sıkıntılarında yardımcı olan öğretmenlerimize de başarılı bir yıl temenni ediyorum” dedi.

Sarıkaya: Öğrenme Hayat Boyu Sürmeli

Yeni eğitim öğretim yılının Bursa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Veli Sarıkaya, öğrenmenin önemine vurgu yaparak eğitimin sadece okulla sınırlı olmadığını, öğrenmenin hayat boyunca sürmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmalardan sonra öğrencilerin şiir ve halk oyunları gösterilirinin ardından sınıfları ziyaret eden protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve velilerle sohbet etti. Belediyelerce hazırlanan eğitim setlerini öğrencilere dağıtan protokol, okul kütüphanesi kitap hediye etti.

7366736773687369

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.