BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Öğretmenler Günü kutlamaları Heykel Atatürk Anıtı’na öğretmenler adına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından çelenk sunumuyla başladı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Öğretmenler Günü kutlamaları Heykel Atatürk Anıtı’na öğretmenler adına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından çelenk sunumuyla başladı.

Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki kutlama programından önce Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Fuaye Salonu’nda Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan “Öğretmen” konulu resim sergisi ziyaret edildi. Sergi ziyaretinin ardından kutlama programına geçildi. Saygı duruşuyla başlayan programda İstiklal Marşı hep bir ağızdan söylendi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya yaptığı konuşmada, öğretmenlerin sahip olması gerekli olan özelliklerden bahsetti. Öğretmenlerin akademik bilgileri üst düzeyde bir alim, bir arif, eğitici bir hoca, bir aksiyoner, çağının fikir akımlarını takip eden bir entelektüel olması gerektiğini belirtti. Sarıkaya, öğretmenlerin, gelecek nesillerin kendi ellerinde şekillendirileceğini bilerek yaşı ne olursa olsun tüm öğrencileri “gelecek” gözüyle değerlendirmelerini istedi.

Bursa Anadolu Kız Lisesi tarafından hazırlanan programda öğretmen ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, öğretmen konulu drama canlandırıldı, çeşitli gösteriler sunuldu. Göreve yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin ettiği törende emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi. Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödül verilmesinin ardından Bursa Öğretmenler Korosunun sunduğu mini konser izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.