BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Atatürk Anıtı’na öğretmenler adına çelenk sunumuyla başlayan öğretmenler günü programı Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene Vali Yardımcısı Fatih Kadiroğlu, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cevdet Akaç, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan programda İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilmesi vesilesiyle ilan edilen 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız.Öncelikle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan şehit öğretmenlerimizi, Gazi Öğretmenlerimizi, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet duyguları ile saygıyla anıyorum. Yine bu vesileyle 15 Temmuz girişiminde şehit olan öğretmenlerimizi de rahmet ve şükran duygularımla saygıyla yad ediyorum. Gazilerimize geçmiş olsun dileklerimle sağlık ve afiyetler diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, bundan sonraki meslek yaşantılarında başarılar dilerim" dedi.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda öğretmen ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, “Sadakat” konulu drama canlandırıldı, çeşitli gösteriler sunuldu. Göreve yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin ettiği törende emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi.

24-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.