BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96. YILI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96. YILI KUTLU OLSUN

Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere, her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen yüce milletimizin gösterdiği vatanseverlik ve kahramanlık 30 Ağustos 1922´de Türk Ordusunun zaferiyle taçlandırıldı. 

Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.  

Tarih sahnesinde her zaman bağımsızlığına ve istiklaline düşkün bir millet olarak karşımıza çıkan ecdadımızın bizlere canlarını feda ederek bıraktıkları bu kutsal vatanı, emanet kabul ediyor, aynı hassasiyetle gelecek nesillerimize bırakacak olmanın şanlı gururunu yaşıyoruz. 

Büyük Taarruzun 96. Yıl dönümünde başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.