BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ TÖRENİ

5. EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ TÖRENİ

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Strateji ve Geliştirme Başkanlığınca verilen ” 5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni” Başkent Öğretmenevi’nde yapıldı. 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ödül töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin, ülkelerin gelişmesini sağlayan, ekonomik olarak kalkınmalarını destekleyen, milli ve manevi değerleri gelecek nesillere aktaran vazgeçilmez bir süreç olduğunu belirtti. Teknolojik altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesi, öğretim programlarının güncellenmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması gibi konularda önemli gelişmeler yaşandığına dikkati çeken Erdem, bu bağlamda, 2015-2019 Stratejik Planı´nda eğitim ve öğretime erişmenin yanı sıra eğitim öğretimde kalitenin artması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesinin ana temalar olarak belirlendiğini, yenilikçi bir milli eğitim sistemi oluşturma kararlılığının ortaya konduğunu söyledi.

2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılan 3 bin 357 başvurudan 106 çalışma, bölgesel ödüle değer görüldü. Bu çalışmalardan, "Öğretim Yöntem ve Teknikleri", "Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler", "Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi", "Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme", "Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi" kategorilerinde 15´i Bakanlık Ödülü, 5´i de Bakanlık Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.   

“Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme” kategorisinde daha önce Marmara  Bölgesel ödülüne layık görülen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlığı Projesi “Bakanlık Ödülü” ne layık görülen projeler arasında yer aldı.  

Bakanlık Ödülü’nü Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den alan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, projeyi yürüten Bursa eski İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlığı Proje ekibini tebrik etti, Bursa’nın örnek projeleriyle rol model olmaya devam edeceğini belirtti.

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.