BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERE TİYATRAL SEMİNER

ADAY ÖĞRETMENLERE TİYATRAL SEMİNER

Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Yıldırım Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin birlikte hazırlamış olduğu aday öğretmenlerin, öğretmenlik hayatlarında karşılaşabilecekleri problemlerle ilgili skeçlerin yer aldığı program Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve İlçe Milli Şube Müdürleri ve Yıldırım İlçesinde görev yapan aday öğretmenler katıldı.

Yıldırım Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Başkanı Zerrin Kurueş, Yıldırım İlçesinde görev yapan Rehber Öğretmenler ve Uludağ Üniversitesi ilgili bölüm öğrencilerinin hazırlamış olduğu programda; kaynaştırma öğrencilerine yaklaşım, akran zorbalığı, ilgili aile, ilgisiz aile, kaygılı aile ve öğretmenlerin öğrencilere karşı ön yargıları gibi konular işlendi.

Büyük bir beğeniyle izlenen programın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “ İzlediğimiz programda öğretmenlik hayatımız bir film şeridi gibi gözümüzün önünden geçti. Sizlerin bu heyecanını görmek bizleri de heyecanlandırdı. Ülkemiz ve Bursa adına çok büyük bir umudumuz var. Özellikle son skeçte öğretmenin öğrenciye karşı ön yargılı tutumunu konu alan gösteri sizlerin meslek hayatınızda en çok dikkat etmeniz gereken alan olacaktır. Heyecanınız hiç bitmesin sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.   

04-05-201604-05-201604-05-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.