BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFET EĞİTİMLERİ ORYANTİRİNG OYUNU İLE SEVDİRİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında 2010 yılında başlayan “Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi” kapsamında Bursa’da yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi.
AFET EĞİTİMLERİ ORYANTİRİNG OYUNU İLE SEVDİRİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında 2010 yılında başlayan “Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi” kapsamında Bursa’da yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, JİCA Türkiye Ofisi Kıdemli Program Sorumlusu Emin Özdamar, MEB Bakanlık yetkilisi Zeynep Didem İnce ve eğitimcilerin katıldığı etkinlik Japon NHK TV. Kanalı tarafından da takip edildi. 

Karapınar İlkokulu’nda gerçekleştirilen, Karapınar İlkokulu ve P.Bnb. Ercüment Türkmen İlkokulu öğrencilerinin katıldığı, Oryantiring oyununun afet eğitimine uyarlandığı etkinlikte öğrenciler; ellerindeki krokilerde işaretlenmiş hedefleri bularak bu hedeflerde kendileri için hazırlanmış afet öncesi-sırası-sonrası hazırlık konularını içeren sorularını cevaplandırdılar. Krokide yer alan hedefleri hızlı tamamlayan ve doğru cevap sayısı fazla olan gruplar yüksek puan aldı ve böylece grup sıralaması oluştu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.