BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'AHİ EVRAN VE AHİLİK' RESİM YARIŞMASININ BURSA SONUÇLARI AÇIKLANDI

'AHİ EVRAN VE AHİLİK' RESİM YARIŞMASININ BURSA SONUÇLARI AÇIKLANDI

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkârlarımızı rahmetle yâd etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertipleniyor.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması düzenlendi.

10 Mayıs - 18 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışma çerçevesinde Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ulaşan eserler İl Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildi. 'Ahi Evran Ve Ahilik' Ana Temalı 'Yardımlaşma ve Adil Paylaşım' konulu resim yarışmasının değerlendirme sonucuna göre ilk üçe giren öğrenciler belirlendi.

 

AHİ EVRAN VE AHİLİK RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI 

1-    Elif Nur Keskin (Osmangazi - Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

2-    Nazlı Yıldırım (Kestel - Şehit Emre Karaaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

3-    Rabia Aslaner (Yıldırım - Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

 

 

08-07-202108-07-202108-07-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.