BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHMET RÜŞTÜ ANADOLU LİSESİ’NİN "eTWİNNİNG" BAŞARISI

AHMET RÜŞTÜ ANADOLU LİSESİ’NİN  "eTWİNNİNG" BAŞARISI

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesindeki Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyetleri kapsamında, Avrupa´daki okullarla ortaklıklar kuruluyor, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılması yaygınlaştırılıyor. 

Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri Deniz Şengül tarafından İtalya ile ortak yürütülen ve bir eTwinning projesi olarak hayata geçirilen Film Studio Island(FSI) Projesi ile yenilikçi öğretim, yöntem ve tekniklerinin Avrupa’daki öğretmenlerle paylaşımı sağlanarak öğrencilerin bilişim teknolojileri ve yabancı dili kullanma becerileri geliştiriliyor. 

Film Studio Island(FSI) Projesi geçtiğimiz aylarda Ulusal ve Avrupa Kalite etiketlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Dijital Eğitim Asistanı Yarışmasında Entegrasyon Dalında üçüncülük elde etti. Öğrencilerin hayal güçlerini kullanarak gerçekleştirdikleri proje ayrıca UDS tarafından ayın projesi seçildi. 

Mudanya’da Ahmet Rüştü Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarla çalışan öğrenci ve öğretmenlerimizin, Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğu platformu olan eTwinning ile bu topluluğun bir parçası olmaları bizim için oldukça önemli. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning ile öğrenci ve öğretmenlerimiz ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunabiliyorlar.” dedi.

Dülger, elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

20-03-2019

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.