BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALMANYA’DAKİ KARDEŞ OKULDAN DÜLGER’E ZİYARET

ALMANYA’DAKİ KARDEŞ OKULDAN DÜLGER’E ZİYARET

İlimiz Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi ve Almanya’daki kardeş okulu Albert Einstein Lisesi’nin yönetici, öğretmen ve öğrencileri Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’i makamında ziyaret etti.

Eğitim ve kültür alışverişi yapmak amacıyla yürütülen Kardeş Okul Projesi kapsamında Almanya’nın Ravensburg kentindeki kardeş okul Albert Einstein Lisesinden 12 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nin misafiri olarak Bursa’ya ziyaret gerçekleştirdi. Albert Einstein Lisesi ile 24 yıldır sürdürülen Kardeş Okul Projesi kapsamında öğrenciler, kardeş okul öğrencilerini kendi evlerinde misafir ediyor.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dülger;” Yerelden başlayarak iller arası ve uluslararası boyuta taşınan kardeş okul anlayışı farklı kültür ve eğitim anlayışı içerisinde faaliyet göstererek bilgi, deneyim, kültür ve değer paylaşımını sağlaması açısından oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. Değişik kültür ve eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren okulları bir araya getirerek; ortak bir tema üzerinde işbirliği ve diyaloğu arttırarak, öğrenciler arasında sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeyi sağlaması açısından da oldukça önemli. Bursa’ya gelen yabancı misafirlerimize ilimizin kültürel zenginliklerini tanıtarak onları ülkemizde ağırlamak bizi mutlu ediyor.” Dedi.

Dülger, ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

22-10-201822-10-201822-10-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.