BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI BÖLGE FİNALİNE “BURSA” DAMGASI

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 6.Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları’nın Bölge Finali Kırklareli’de gerçekleştirildi.
ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI BÖLGE FİNALİNE “BURSA” DAMGASI

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 6.Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları’nın Bölge Finali Kırklareli’nde gerçekleştirildi.

Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ İl birincilerinin katıldığı, Arapça Bilgi, Şiir Okuma ve Metin Canlandırma kategorilerinde gerçekleştirilen bilgi yarışmaları bölge finalleri Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı.

Arapça Bilgi Yarışması sonucu Bursa Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi bölge birincisi olarak Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanırken İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu. Arapça Metin Canlandırma Yarışmasında ise Bursa Mudanya Anadolu İmam Hatip Lisesi bölge birincisi olmayı başardı. Böylece Türkiye finallerine adını yazdırdı.

Aynı yarışmanın daha önce gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma kategorisinde, Karacabey İmam Hatip Lisesi Marmara Bölge Birincisi olarak Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanmıştı.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.