BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ASKIDA BİLET” LE 2023 ÖĞRENCİMİZ BURSASPOR MAÇLARINA GİDİYOR

“ASKIDA BİLET” LE 2023 ÖĞRENCİMİZ BURSASPOR MAÇLARINA GİDİYOR

Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursaspor Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışma kapsamında, “Askıda Kombine Bilet” projesi protokol töreni, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri´nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Türkiye’de futbolda ilk defa hayata geçirilen “Askıda Kombine” projesiyle daha önce Bursaspor maçına gelmemiş olan 2023 çocuk 17 iç saha maçında Büyükşehir Belediye Stadı’nda ağırlanacak.

Protokol törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Koz, Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay, Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş, projeyle ilgili şu ifadelere yer verdi: “Güzel bir vesile ile bir araya geldik. Bu projenin manevi bir boyutu var. Belki de hayatında hiç Bursaspor maçı izlememiş 2023 çocuğun statta buluşturulması, o heyecanı yaşaması temenni ediliyor. Bize anlatıldığında başta ulaşım olmak üzere elimizden geldiğinde bütün gayreti göstereceğimizi söyledik. Hem Milli Eğitim hem Uludağ Organize Sanayi Bölgesi hem de Bursaspor ile bir araya geldik. Bursaspor sevgisini yaymak için daha çok proje olabilir. Bursaspor’un 3 milyonluk bir şehrin değeri olduğunu hatırlatmak istiyorum. Sahip çıkma noktasında buradan herkese çağrıda bulunuyorum.”

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Koz ise, “2018-19 futbol sezonunda 2023 öğrencimizi Bursaspor’umuzla buluşturmuş olacağız. 2010 yılında şampiyonluğa ulaşmıştık. 2023 öğrencimizin uğur getirmesi dileğiyle Bursaspor’umuzun en kısa zamanda ikinci şampiyonluğuna ulaşmasını temenni ediyor,  tüm destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay: “Bildiğiniz gibi geçen sezon toplu kombine alarak kulübümüze destek olan Uludağ Organize Sanayi Bölgesi, bu sezon da yine aynı desteğin yanı sıra loca alarak da bu süreçte bizlere büyük bir güç verdiler. Altını çizerek ifade etmeliyim ki; bu anlamlı katkıları için hakikaten çok büyük teşekkürü hak ediyorlar. Toplu kombine almalarının yanı sıra bunu bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmüş olmaları da son derece anlamlı… Daha önce maç izlememiş, hatta belki de stada hiç gelmemiş çocuklarımıza 17 hafta boyunca bu deneyimi yaşatacaklar. Yaşadıkları şehri tanımaları noktasında bunu bir dizi etkinlik kapsamında yapacak olmaları takdir edilmesi gereken bir davranış. Projesinin bizler de bir parçası olmaktan son derece mutluyuz. Projeye destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın ise, “Bu projede özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzün açılmasında bizlere çok yardımcı oldular. Kulüp Başkanımıza ve Milli Eğitim Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Güzel bir sonuçla neticeleneceğine eminim. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

13-08-201813-08-201813-08-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.