BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ASLANOBA AİLESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba ve eşi Havva Aslanoba kısa bir süre önce yaptırdıkları okulu ziyaret etti. Ziyarete Hayırsever ailenin dostları da eşlik etti.
ASLANOBA AİLESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba ve eşi Havva Aslanoba kısa bir süre önce yaptırdıkları okulu ziyaret etti. Ziyarete Hayırsever ailenin dostları da eşlik etti.

Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duygusal bir ziyarete sahne oldu. Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba kısa bir süre önce yaptırarak eğitimin hizmetine sunduğu okulu eşi Havva Aslanoba ve aile dostlarıyla birlikte ziyaret etti. Okulda öğrencilerle de bir araya gelen Aslanoba ailesi öğrencilerin kendi elleriyle hazırladıkları ikram ve hediyeleri görünce duygulu anlar yaşadı.

Böylesine değerli bir eğitim yuvasını eğitime kazandırdıkları için Aslanoba ailesine teşekkür eden Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren, Aslanoba ailesinin her zaman eğitime destek verdiğini belirtti ve Hayırsever aileyi okullarında ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Kendisinin de turizm sektöründe yer aldığını hatırlatan Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba, “Ülke kalkınmasının ve geleceğin eğitimden geçtiğine inanan bir kişiyim. İnşallah okulumuz da turizm sektöründe istihdam edilecek öğrencilerin yetiştirilmesinde üst düzey fayda sağlayacaktır. Eğitime gönülden dokunanların desteği ile eğitimde alt yapı sorunun aşılacağından eminim” dedi.

Gençlerin, ülkenin geleceği olduğuna vurgu yapan Nihat Aslanoba, “Gençlerimiz çok iyi eğitim alsınlar ki ülkemizi kalkındırsınlar. Toplumsal değerlerimizi güçlendirmeyi, çağdaş düşünceyi, birlik ve bütünlüğü, çalışkanlığı ve vatan sevgisini gençlerimize aşılamamız önem arz ediyor. Gençlerimizin bu konularda bilinçli birey olarak yetişmelerini sağlamamız da ancak eğitimle mümkün olur. Okul eğitimiyle beraber temelden alınan aile eğitiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.    

Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba’nın eşi adına yaptırdığı Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştı. Okul bünyesinde eğitim binasının yanı sıra Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu ile Uygulama Oteli bulunuyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.