BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE “BAŞKASI OLMA KENDİN OL”

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE “BAŞKASI OLMA KENDİN OL”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Uludağ Sağlıklı Toplum Derneği ve 10 İlçe Belediyesiyle işbirliği içerisinde yürüttüğü “Başkası Olma Kendin Ol Projesi” nin tanıtım toplantısı Merinos Gölpark Tesislerinde gerçekleştirildi.

Uludağ Sağlıklı Toplum Derneği üyesi Sosyolog Gökhan Öztürk’ün proje sunumunu gerçekleştirdiği toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mihrimah Kocabıyık, Uludağ Sağlıklı Toplum Derneği Başkanı Muhammet Döner, çok sayıda okul yöneticisi ve öğretmen katıldı.

9. sınıf öğrencilerine yönelik bağımlılığı önleyici eğitimsel faaliyetlerin düzenleneceği proje ile hedef gruba yönelik sosyal ve sportif faaliyetler yapılacak.

Ailelerin ve öğretmenlerin bağımlılıkla mücadele konusundaki farkındalığını arttırıp koruyucu ve önleyici çalışmalarla toplumsal bilinci arttırmayı amaçlayan kurum ve kuruluşlar çocuk ve ergen nüfusunun yoğun olduğu kurumlar arasındaki koordinasyonu da sağlamayı hedefliyor.

Bursa ve 10 ilçesinde bağımlılık ile mücadele konusunda önleyici uygulamalar ve farkındalık içeren faaliyetler gerçekleştirecek olan proje ekibi, risk altındaki özel ve milli eğitime bağlı okullardaki 9. sınıf öğrencilerinden toplam 1526 öğrenciyle, tespit edilen okulların öğretmenleri ve öğrenci aileleriyle işbirliği içerisinde “akran baskısı, stresle baş etme yöntemleri, teknolojiyi doğru kullanma, yaşamı düzenleme” konuları işleyecek.

16-01-201916-01-201916-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.