BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN YILMAZ: MÜFREDAT, EN DEMOKRATİK KATILIMLA HAZIRLANDI

BAKAN YILMAZ: MÜFREDAT, EN DEMOKRATİK KATILIMLA HAZIRLANDI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bitlis Ahlat Kültür Merkezinde Bakanlık bürokratları ve 81 il milli eğitim müdürüyle düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada Türkiye´nin 81 ilinden Milli Eğitim Müdürleriyle yapacakları toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Bu tür toplantıların müdürlüklerin eğitim ve öğretim faaliyetlerini değerlendirmek açısından önemli, bakanlık ile taşra teşkilatları arasındaki koordinasyonu sağlamak açısından gerekli olduğunu anlatan Yılmaz, toplantının sorunları değerlendirmek açısından da büyük bir fırsat sağladığını söyledi.  

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde köklü değişikliklerden en önemlisi eğitim sistemimizin temel kılavuzu olan müfredatın yenilenmesi çalışmasıdır. Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar en demokratik katılımla hazırlanan müfredattır ve önümüzdeki yıl bir, beş ve dokuzuncu sınıflarda başlayacak." dedi.

10-08-201710-08-201710-08-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.