BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

İlimiz Osmangazi İlçesine bağlı okullarda ulusal ve uluslararası yarışma ve müsabakalarda derece elde eden 199 öğrenciye başarılarını taçlandırmak amacıyla ödül töreni düzenlendi.

Törene Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Ödül alan öğrenciler futbol, basketbol, yüzme, atletizm ve masa tenisi gibi farklı spor dallarında dünya birinciliği ve ikinciliği; Balkan birinciliği ve üçüncülüğü ve Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Ödül töreninde konuşan Sarıkaya: “Sözlerime başlamadan önce önümüzdeki günlerde Lisans Yerleştirme Sınavına girecek öğrencilerimize başarılar dilerim. Sevgili öğrenciler kültür, sanat, spor ve bilim gibi alanlarda elde etmiş olduğunuz başarılar her ne kadar bireysel başarı olsa da böyle algılanmamalı. Çünkü bu başarılar topyekün yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir takım başarısıdır.” dedi.

Öğrencilerimizin başarıları şehrimize de değer katıyor diyen Sarıkaya: “Öğrenciler, ilerleyen yaşlarınızda bu etkinlikler neticesinde çok farklı kazanımlar elde ettiğinizi göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

Sarıkaya: ” 2016-2017 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle bütün öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden iyi tatiller diliyor, başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.