BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYRAK ANA’DAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

BAYRAK ANA’DAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

"Bayrak Ana" olarak tanınan Şadiye Bingül,  İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER’i makamında ziyaret etti.

İlk bayrağı 1992 yılında Bakırköy Belediye Başkanından alan ve o günden bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yaklaşık 50 vilayeti gezen Bingül, ziyaret ettiği makamlardan aldığı sancak, bayrak ve flamaları taşımaya devam ediyor. 

Halk arasında Bayrak Ana olarak bilinen 80 yaşındaki Şadiye Bingül’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Dülger, "Şadiye hanım gibi büyüklerimiz, okullarda eğitim gören gençlerimiz ve şu anda Afrin’de ve dünyanın değişik yerlerinde adalet dağıtmaya gayret eden Mehmetçiğimiz olduğu sürece bu devleti yıkmaya güç kuvvet yetmez. Samsun’daki çok değerli mevkidaşım Coşkun Esen beyin selamını bu bayrakla almış oldum. Ben de kendisine muhabbetlerimi iletiyorum. Müdürlüğümüzün bayrağını da sıradaki yerine götürmesi için Şadiye hanıma teslim ettik. Özellikle bayrak sevgisi, vatan sevgisi, millet sevgisini aşılama konusunda yaptığı hizmetler konusunda Şadiye hanımı takdirle karşılıyor ve teşekkürlerimizi iletiyoruz." diye konuştu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdüründen aldığı bayrağı Sabahattin Dülger’e teslim eden Şadiye Bingül, "Hayatım boyunca sırtımda bayrak taşıdım. Bir yerden aldığım bayrağı gittiğim diğer yere hediye ettim. Bayrak istediğim kişinin siyasi görüşü, dini, dili veya ırkı mühim değil, maksadım vatandaşlarımıza bayrak sevgisini aşılamak." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dülger, Şadiye Bingül’e evinin en güzel köşesine asması için naht sanatıyla yapılmış Türk bayrağı tablosu da hediye etti.

14-02-201814-02-201814-02-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.