BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYRAM MESAJI

BAYRAM MESAJI

Değerli İdarecilerimiz, Öğretmenlerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz; 

Millet olarak bizi birbirimize bağlayan en önemli günlerden biri de bayramlardır.  

Bayramlarımızı huzurlu ve mutlu bir birliktelik ortamında, birbirimize karşı saygı, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği, toplumsal birliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, kırgınlık ve küskünlüklerin ise ortadan kalktığı müstesna ve önemli günler olarak yaşamalıyız. 

Bayramlar ayrıca gelecek nesillerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı donanımlı ve erdemli bireyler olarak yetişmesi bu hassas değerleri muhafaza eden güçlü bireyler olmaları için de önemli fırsatlardır. Dolayısıyla bu mukaddes ve önemli bayramlarımızı; büyüklerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımızla hep birlikte ve yoğun duygularla idrak edebilmeli; geçmişimizden alarak geleceğe yansıtmaya çalıştığımız milli ve manevi bağlarımızı her daim güçlü tutmalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta fedakar eğitim camiamız olmak üzere velilerimizin öğrencilerimizin ve tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, Yüce Allah’tan ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

   

                                                                                                                                                VELİ SARIKAYA

                                                                                                                                        Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.