BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEBKA’DAN 2 PROJEMİZE TEKNİK DESTEK

BEBKA’DAN 2 PROJEMİZE TEKNİK DESTEK

BEBKA’dan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu  “Enerji Verimliliği” ve “Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Destekli Eğitsel Oyun Geliştirme Eğitimi” projelerine teknik destek vermek üzere imzalar atıldı. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve BEBKA adına BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim‘in attığı imza ile “Enerji Yöneticisi Eğitimi” projesi kapsamında 24 kişinin, “Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Destekli Eğitsel Oyun Geliştirme Eğitimi” projesi kapsamında ise 30 öğretmenin eğitim alması sağlanacak. 

Fen Bilgisi, Matematik ve Bilişim alanları başta olmak üzere tüm istekli alanlardan toplam 30 öğretmene verilecek “Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Destekli Eğitsel Oyun Geliştirme Eğitimi”  ile öğretmenlerimiz kendi dersleri için AG (Artırılmış Gerçeklik)/SG (Sanal Gerçeklik) eğitsel içerikler üretebilecekler.  Planlanan eğitim ile mobil oyunları ve etkileşimli uygulamaları; IOS, Android, Windows, Web gibi pek çok farklı platformda sunma konusunda yetenekli olan ve dünyada bu alanda en çok tercih edilen geliştirme platformu (oyun motoru) olan Unity 3D ‘nin temel kullanım becerilerinin kazandırılması sağlanacak. Aynı zamanda eğitimlerin üç boyutlu (3B) ortamlarda yapılması gerektiğinden; müfredatın ilk bölümünde 3B modelleme eğitimi verilerek, öğretmenlerimize üç boyutlu modelleme becerisi kazandırılarak öğretmenlerimizin kendi modelleri üzerinden uygulama geliştirmeleri sağlanacak.

Müdürlüğümüzce yürütülen “Enerji Verimliliği” projesi ile okullarımızda enerjinin etkin kullanılması, enerji israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin Millî Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerindeki yükünün azaltılması ve çevrenin korunması için enerji kullanımında verimliliğin artırılması hedefleniyor. “Enerji Yöneticisi Eğitimi” ile de kamu kurum ve kuruluşlarında enerji yöneticisi olarak görevlendirilecekler öncelikli olmak üzere, endüstriyel işletmelerde, organize sanayi bölgelerinde, elektrik üretim tesislerinde ve binalarda ilgili kanun hükümlerine göre belirlenecek olan enerji yöneticisi olan 24 kişinin sertifikalandırılmasına yönelik eğitimler verilecek.

09-10-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.