BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BESLENME DOSTU VE BEYAZ BAYRAK SERTİFİKASI ALAN OKULLARIMIZ BELLİ OLDU

BESLENME DOSTU VE BEYAZ BAYRAK SERTİFİKASI ALAN OKULLARIMIZ BELLİ OLDU

BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve protokolün katılımıyla Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programları sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Kaplan, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Yunus Arslan ile Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikaları alan okul müdürleri ve protokol katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Bülent Altıntaş: “Anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitimin içinde olan çocuklarımıza Milli Eğitim Müdürlüğü olarak temizlik ve beslenme alışkanlıklarını kazandırmak istiyor ve bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz.  Biz tüm okullarımızın Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul programlarına katılmalarını bekliyoruz. Okullarımızda yüzde 22 oranında Beyaz Bayrak sertifikası, yüzde 8 civarında da Beslenme Dostu sertifikası buluyor. Daha sistemli çalışarak bu oranı daha yükseğe çıkartmalıyız. İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul yöneticilerimizden bu konuda duyarlılığın arttırılmasını ve kampanyalara desteklerini isteyen Dr. Hüseyin Kaplan: “Beslenme Dostu sertifikası için ön koşul olan Beyaz Bayrak sertifikalı okul sayısıyla beraber Beslenme Dostu okul sayımızın da arttırılması önceliğimiz olmuştur. 2016-2017 yılında Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanan 127 okulu ve bu yıl Beslenme Dostu okul sertifikası almaya hak kazanan 77 okulu, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve projede görev alan öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikaları almaya hak kazanan okul müdürlerine sertifikaları, İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekibine ise teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.