BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BORÇELİK’TEN “EĞİTİMCİLERİN EĞİTİMİ PROJESİ”NE DESTEK!

Bursa’da devam eden “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi” (EĞİTEP) kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Borçelik arasında protokol imzalandı.
BORÇELİK’TEN “EĞİTİMCİLERİN EĞİTİMİ PROJESİ”NE DESTEK!

Bursa’da devam eden “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi” (EĞİTEP) kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Borçelik arasında protokol imzalandı. Protokol uyarınca Borçelik Teknik Akademi (BTA)’da Meslek Lisesi öğretmenlerinin yeterliliklerini artıran eğitimler verilecek.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek lisesi öğretmenlerinin bilgi birikimlerini geliştirmek amacıyla yürütülen “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi’ne (EĞİTEP) yassı çelik sektörünün önde gelen kuruluşlarından Borçelik de katkıda bulunacak. Bu konudaki protokol Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Borçelik arasında törenle imzalandı. Törene Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, Mesleki Eğitim Şube Müdürü, Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürü ve Borçelik yetkilileri katıldı.

Öğretmenlerin, önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda mesleki yeterliliklerini geliştirmek amacıyla planlanan eğitimler, BTA proje yöneticisi Emre Bülbül koordinatörlüğünde BTA çatısı altında gerçekleştirilecek. Şubat- Haziran 2015 döneminde her ayın son Salı ve Çarşamba günü yapılacak eğitimler Borçelik iç eğitmenleri Atay Bardak ve Bülent Baysal tarafından verilecek.

Protokolün imzalanması nedeni ile bir açıklama yapan Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır şunları söyledi: “Meslek liseleri ülkemizde sanayinin bel kemiğini oluşturan nitelikte insan kaynakları yetiştiriyor. Bu nedenle meslek lisesi öğretmenlerinin en güncel ve yeni bilgilere sahip olması, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebilmesi büyük önem taşıyor. Böyle bir projeyi başarıyla hayata geçirdiği için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü kutluyorum. Borçelik olarak bu projeye katkı yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Protokolün önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise; “Türkiye, mesleki eğitimde önemli bir ivme kazandı. Bu doğrultuda müfredatımızda gelişen teknolojiye paralel önemli değişiklikler oldu. Okullarda bu müfredatı öğrencilere aktaracak olan teknik öğretmenlerin mevcut yeterliliklerini artırarak gelişen teknolojiye uyumlu hale getirmek amacıyla hazırladığımız projemize, sosyal sorumluk bilinci ile destek veren Borçelik ailesine teşekkür ediyorum.

Koordinatörlüğünü Sezai Kuruşçu’nun yaptığı projeden, öncelikli olarak, Meslek liselerinin Endüstriyel otomasyon, Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Makine, Motorlu araçlar, Metal ve Biyomedikal teknolojileri alanlarında görev yapan teknik öğretmenler yararlanacak.

Gazetciler unutulmadı

Programın sonunda sürpriz bir şekilde kesilen pastayla gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlandı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.