BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BTSO İLE İMZALANAN PROTOKOLÜN İLK ÇALIŞMASI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANINA YÖNELİK YAPILDI

BTSO İLE İMZALANAN PROTOKOLÜN İLK ÇALIŞMASI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANINA YÖNELİK YAPILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçtiğimiz aylarda Bursa’ya gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde BTSO ile imza altına alınan Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolünün ilk çalışması Bilişim Teknolojileri Alanına yönelik olarak başlatıldı.

Bilişim Sektörünün BTSO 48. Komite içinde çalışmalarını yürüten temsilcileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, Bursa’da görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleriyle gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Bilişim Teknolojileri Alanı Mesleki Eğitimine yönelik olarak ortaklaşa yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda eğitimler öğrenci, öğretmen ve istihdam odaklı olmak üzere üç ayrı başlık altında ele alındı.

Öğretmen eğitimleri için mesleki çalışmaların değerlendirilmesinin çalışmalara yol gösterici olacağını ifade eden Altıntaş, “MEB 2023 Eğitim Vizyonunda mesleki eğitimde, sektör taleplerinin gerektirdiği yenilikler doğrultusunda ulusal meslek standartları ve öğretmenlerin, gerçek üretim ortamlarında mesleki gelişimlerinin desteklenmesine yönelik sektörle iş birliği içerisinde çalışmaların yapılması hedeflenmekte.  Yaptığımız toplantıda ele aldığımız başlıklar 2023 Eğitim Vizyon çalışmalarıyla aynı doğrultuda ilerleyecek. Öğrencilerimizin istihdamına katkı sağlayacak eğitimler ile sektörün ihtiyacına yönelik mesleki beceri kazanımlarıyla da inanıyoruz ki mesleki eğitime önemli katkılar sağlanacak” dedi.

Komite Başkanı M. Serkan Aksoy ise sektör olarak mesleki eğitimin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi adına destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Aksoy, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyonuyla örtüşen şekilde yakalanan rüzgarın mutlaka değerlendirilmesi için üzerlerine düşen işbirliğine dönük tüm çalışmalarda memnuniyetle yer alacaklarını ifade etti.

10-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.