BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BTSO İLE MESLEKİ EĞİTİM ELE ALINDI

BTSO İLE MESLEKİ EĞİTİM ELE ALINDI

Mesleki eğitim ve özel öğretimle ilgili konular İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ve Zafer Bulut’un katıldığı bir toplantı ile masaya yatırıldı.

Toplantıda, BTSO tarafından eğitime yüzde yüz destek kapsamında yapılan kampüs alanlarının iyileştirilmesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin donatım ihtiyaçları ile bu liselerden mezun olan öğrencilerin niteliklerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Sarıkaya, BTSO ve birçok sektör ile ilgili paydaşların işbirliğinde yapılan “Mesleki ve Teknik Eğitimde Bursa Modeli Eylem Planının” önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

Özel öğretim kurumlarının problemleri ve çözüm önerileri konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BTSO arasında işbirliği yapılarak durum analizi ve çözüm önerileri çalışmaları yapılmasına karar verildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.