BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUBEX FUARI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

BUBEX FUARI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Network Fuarcılık ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde; Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında 4 gün süreyle devam edecek olan Bebek, Çocuk,  Eğitim ve Kırtasiye (BUBEX ) Fuarı başladı. 

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açıklamasında eğitimin değerine de vurgu yaparak, “Eğitim şart ve olmazsa olmaz. Geleceğimiz olan gençlerimiz, günümüzde çok güzel imkanlara sahipler. Ancak her koşulda eğitimin öneminin ve gerekliliğinin de bilincinde olmalıyız. Bizler değer üretmek, farkındalık oluşturmak zorundayız. Bursa’nın potansiyelinde kentteki eğitim kurumlarının performansı çok önemli. Teknoloji üretmeli, değer sağlamalıyız. Devlet veya özel fark etmez. Her okul çok kıymetli. Bizler de katma değeri yüksek olan çalışmalar yapmalıyız. Fuarlar da bu noktada Bursa’nın turizmine ve ticaretine yön verecektir” diye konuştu.

Ünal: “Fuara 90 okulla katılım sağlıyoruz”

Kentteki eğitim kurumlarını ve sektör temsilcilerini buluşturan fuarın Bursa’nın eğitim camiasına önemli katkılar sağlayacağını ifade eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal: “Bugün açılışını yapmakta olduğumuz Kırtasiye ve Eğitim Fuarı’na ilimizden 90 resmi ve özel okul, 2 üniversite, 2 resmi kurum, 108 özel firma olmak üzere toplam 212 kurum/kuruluş katılım sağlamaktadır. Görüldüğü üzere katılım sağlayan kurumların yarısına yakını eğitim kurumlarından oluşmaktadır. 4 gün sürecek olan bu fuara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 80 okul (resmi), 320 öğrenci ve 105 öğretmenle fiilen katkı veriyoruz. Aynı zamanda fuar süresince binlerce öğrencimiz, yüzlerce veli ve öğretmenimizin de fuar ziyaretinde bulunacağını öngörüyoruz” dedi.

Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker ise konuşmasında Bursa’nın fuarcılıktaki potansiyeline ve bu yıl içinde yapılan çalışmaların yakaladığı ivmeye işaret etti. Eker, fuara devlet okullarının yoğun katılım sağladığını ve 80 civarında devlet okulunun stant açtığını söyleyerek, fuarda nitelikli okulların kendilerini tanıtmasını hedeflediklerini vurguladı. 100 civarında kurumun fuara katılım sağladığını anlatan Eker, 4 gün boyunca 10.00 ile 17.00 saatleri arasında halka açık olan fuarda; eğitim, çocuk gelişimi, havacılık, teknoloji okur yazarlığı gibi konularda da çeşitli seminerler ve konferanslar ile alanında uzman isimlerin katılacağı bir çalıştay yapılacağını söyledi. Eker, bando ve halk oyunları gösterilerinin de sergileneceği fuar süresince firmalar arası ikili iş görüşmelerinin de sektöre katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri stant açan okul, kurum ve firmaları ziyaret ederek stant yetkililerinden bilgi aldı. 

Fuarın bileşenlerinden biri olan ve 14 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00-1800 arasında fuar alanında yapılacak olan “Eğitimde Dijitalleşme Çalıştayı” ziyaretçilerini bekliyor.

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.