BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BURSA” EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ’NDE (ETZ 2017)

“BURSA” EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ’NDE (ETZ 2017)

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından her yıl düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (Etz17) Ankara’da yapıldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve Lego Education Başkanı Esben Staerk Jorgensen de katıldığı teknoloji zirvesinde farklı kurum ve kuruluşlardan alanında uzman eğitimciler proje ve sunumlarını tanıttı.

Teknoloji zirvesinin "Geleceğin Eğitimine Katkı" yarışmasında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü "Masallar Canlanıyor" projesi ile temsil eden Fatih Proje ekibinden Nihat Hanpolat, öğretmen kategorisinde katıldığı yarışmada Türkiye üçüncüsü oldu ve ödülünü MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem´den aldı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli öğretmen Mehmet Fatih Bütün; öğretmen ve öğrenciler için sadeleştirerek son derece kolay bir hale getirdiği Flipped Classroom uygulamasının devlet okullarında da uygulanabilmesine yönelik hazırlamış olduğu  "Teknoloji Destekli Esnek Sınıflar" (TEDES) adını verdiği uygulamasını katılımcılara tanıttı.

Yine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü projelerinden biri olan "Fatih Kalem" uygulaması da Hasan Yunus Ateş tarafından katılımcılara tanıtıldı.

Eğitimde teknoloji, STEM, Robotik ve Kodlama konularının büyük ilgi gördüğü zirve, anı defterinin imzalanması ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

20-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.