BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA EĞİTİMİNE 2 OKUL DAHA KAZANDIRILDI

BURSA EĞİTİMİNE 2 OKUL DAHA KAZANDIRILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan tarafından yaptırılan Davut Çalışkan İlkokulu ve Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu törenle hizmete açıldı.

Törene Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya,  Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan ve Ailesi ile siyasiler ve diğer davetliler katıldı.

1620 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 4364 metrekarelik alanda inşa edilen Davut Çalışkan İlkokulu ile Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu’nun, 800 metrekare bahçesi, 1 adet kütüphane, 1 adet kapalı spor salonu, 2 adet laboratuvar, 1 adet müzik dersliği, 3 adet ana sınıfı, mescit ve kantini bulunuyor. Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu ise 18 derslikten oluşuyor. Okulda 1 adet kütüphane, 1 adet kapalı spor salonu, 3 adet laboratuvar, 1 adet müzik dersliği, mescit ve kantin yer alıyor.

Törende konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitime verdiği öneme değindi. Valilik bütçesinin en büyük diliminin eğitime gittiğini, eğitimden sonra sağlığın geldiğini ve bu bütçenin de eğitimde olduğu gibi çocuklar yararına kullanıldığını dile getirdi. “Bizim en büyük gayemiz çocuk ve gençlerimizin iyi yetişmesidir. İleride ayaklarının üzerinde sağlam durması ve güçlü olmasıdır. Onun için ne gerekiyorsa, cebimizde elimizde sandığımızda ne varsa eğitime harcıyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz” dedi. Önümüzdeki dönem 2000 derslikli 80 okulu daha hizmete alacaklarını açıklayan Vali İzzettin Küçük eğitime katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “2019 Hükümet Programında tüm Türkiye çapında tekli eğitime geçiş yer almaktadır. Bursa’da daha fazla okulun yapılması noktasında arsa temininde güçlük çekmekteyiz. İmar düzenlemelerinde, eğitim arazilerinin belirlenmesinde daha çok işbirliği içinde olmak arzusundayız. Bu nedenle gerek hayırseverlerimizden gerek kamu kuruluşlarımızdan desteklerini esirgememelerini beklemekteyiz“ dedi. Sarıkaya,  Davut Çalışkan İlkokulu ile Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu’nu yaptıran İşadamı Davut Çalışkan ile bu okulları milli eğitime kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkürlerini iletti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından İşadamı Davut Çalışkan’a plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından protokol üyeleri, okulların resmi açılışını gerçekleştirerek sınıfları gezdi.

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.