BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MEM'İN İKİ PROJESİNE BEBKA'DAN DESTEK GELDİ

BURSA İL MEM'İN İKİ PROJESİNE BEBKA'DAN DESTEK GELDİ

Bursa'da eğitim alanında hazırlanan "Bursa'da Veri Okuryazarlığı Eğitimi" ve "Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerine Yönelik Yapay Zekâ Eğitimi" isimli projeler BEBKA teknik destek programı kapsamında hibe almaya hak kazandı. 

"Bursa'da Veri Okuryazarlığı Eğitimi" projesi Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından; "Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerine Yönelik Yapay Zekâ Eğitimi" projesi ise Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinasyonu ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlandı.  

BEBKA teknik destek programı kapsamında kazanılan hibe desteği ile "Bursa'da Veri Okuryazarlığı Eğitimi" projesi çerçevesinde MEB 2023 vizyonu doğrultusunda, eğitime dair elde edilen verilerin niteliğini artırmak ve veriye dayalı yönetim anlayışına yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinasyonunda, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan birim ve kurumlarda görev yapan personele veri okur-yazarlığı becerileri kazandırılacak. Destek alan diğer proje olan "Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerine Yönelik Yapay Zekâ Eğitimi" projesi kapsamında ise Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerine yapay zeka alanında eğitimler gerçekleştirilecek. 

24-09-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.