BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİCİLERİNE TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİCİLERİNE TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün personel ve yöneticilerine yönelik düzenlenen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri sona erdi.   

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm çalışanlarının sağlıklarını sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak en üst seviyede tutmak, çalışma şartlarını ve üretim araçlarını sağlığa uygun hale getirmek, çalışanları zararlı etkilerden koruyarak işin ve çalışanın birbirine uyumunu sağlamak üzere İş Sağlığı ve İş Güvenliği çalışmaları kapsamında personeline çeşitli eğitimler veriyor. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği personelini düzenlediği eğitimlerle bilgilendiriyor. Gerçekleştirilen eğitim ve tatbikatlar belirlenen planlama doğrultusunda gerçekleştiriliyor. 

Bu kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen eğitimlere Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tüm personeli katıldı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği yapılan eğitimlere son olarak İl Milli Eğitim yöneticileri katıldı. 12 Saatlik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri İSGB İl Koordinatörü İş Güvenliği Uzmanı Sezai Kuruşçu tarafından verildi. 

Eğitime katılanlar; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, ilkyardım gibi konular hakkında bilgilendirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini tamamlanması ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri tamamlanmış oldu.

22-05-201922-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.