BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALMANAĞI 2018-2019 YAYINLANDI

BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALMANAĞI 2018-2019 YAYINLANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Birimi tarafından hazırlanan "Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim Almanağı 2018-2019" yayınlandı. 

Almanakta yer alan yazısında mesleki ve teknik eğitimin 2023 eğitim vizyonunda geniş ve önemli bir yer bulduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Mesleki ve teknik eğitim tüm yönetim kademelerimiz ve toplumun her kesimi için öncelikli konuma gelmiştir. Bu doğrultuda belirlediğimiz yol haritası ve Bursa'nın mesleki eğitimdeki potansiyelini dikkate alarak oluşturduğumuz strateji çerçevesinde; mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin artırılması, eğitim ortamları ve insan kaynaklarının geliştirilmesi, eğitim-istihdam-üretim ilişkisinin güçlendirilmesi ve nitelikli işgücünün yetiştirilmesi; öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Sayın Bakanımızın ve Sayın Valimizin himayelerinde imzalamış olduğumuz işbirliği protokolleri ile yerel ve ulusal paydaşlarımızla planlayarak hayata geçirmeye başladığımız çalışmalar; bu hedeflerimize ulaşmamızı kolaylaştırmakta, yapılan çalışmaların sürdürülebilir hale gelmesine katkı sağlamaktadır. Mesleki ve Teknik Eğitim alanında Bursa'da yakalanan ve tüm paydaşlarımızı da içine alan bu rüzgârda en büyük pay sahipleri; okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizdir. Onların çok değerli emekleri ve büyük bir özveri ile gönülden gerçekleştirdikleri çalışmalar; hepimizi heyecanlandırmakta, sadece şehrimiz için değil ülkemiz için de "model" haline gelmektedir. Bu almanak; sadece mesleki ve akademik etkisinin yanında sosyal ve kültürel alanda da yansımaları bulunan, tüm okullarımız ve Bursa Mesleki Eğitimi için övünç kaynağı olmuş tüm bu çalışmaların geniş kitlelere ulaşımını kolaylaştırmak ve mesleki eğitim hafızasını güçlendirmek amacıyla kaleme alınmıştır. Umut ediyorum ki; mesleki eğitim Bursa'dan başlayarak ülkemiz genelinde hak ettiği değeri alacak, sürdürülebilir kalkınmanın temeli olan nitelikli işgücü ihtiyacı, geliştireceğimiz işbirlikleriyle karşılanacaktır. Mesleki eğitimin gelişimine yürekleriyle destek veren tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyor; bu almanağın hazırlanmasında emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi. 

Almanağın sunuş yazısında mesleki ve teknik eğitimin içine girdiği zihniyet dönüşümü çerçevesinde İlimizde gerçekleştirilen ve öne çıkan çalışmaları içeren almanağın; 2023 yolunda bir "hafıza durağı" niteliği taşıdığını ifade eden Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, "Bakanlığımızın ortaya koyduğu vizyon, İl Milli Eğitim Müdürümüzün destekleri ve mesleki eğitimin her kademesinde görev alan yönetici ve öğretmenlerimizin çok değerli emekleri ile hayata geçirdiğimiz çalışmaların okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize dokunduğunu görmek; gençlerimiz için yol gösterici olduğunu bilmek; heyecanımızı arttırmakta, bizleri "daha iyisi" için motive etmektedir. Mesleki ve teknik eğitimin gelişimi için Bursa adına katkı sunan tüm paydaşlarımızla birlikte almanağın hazırlanmasında ve yayına sunulmasında emek veren Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin çok değerli yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum." dedi.  

"Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim Almanağı 2018-2019" Tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.