BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim çalıştayı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı.
BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim çalıştayı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı. Çalıştaya Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’ın yanı sıra mesleki ve teknik okullarda görev yapan okul müdürleri katıldı.

Çalıştayın Bursa mesleki eğitimine ışık tutacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, sanayi kuruluşları, öğretmen ve öğrencilerin oluşturulacak dijital bir platformda buluşturmak istediklerini söyledi.

Çalıştayda alınacak kararların Bursa genelinde uygulanacağını belirten Veli Sarıkaya, “AB standartlarına göre %65 olan mesleki eğitim oranı Bursa’da % 67 oldu. 3 Oturum halinde planladığımız mesleki eğitim çalıştaylarında mevcut durumumuzu görüp bundan sonra ‘Daha iyi ne yapabiliriz?’ sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Burada alınan kararlar, Bursa mesleki eğitimine ışık tutacak ve yol haritamızı oluşturacak” dedi.

Mesleki eğitimin geleceğine yön vermek açısından sektör analizlerinin yapılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Veli Sarıkaya, “Bursa, ülkemizin önemli sanayi kentlerinden birisidir. Yapılacak sektör analizleriyle mesleki eğitiminin sanayinin ihtiyacı olan alanlara doğru yönlendirilmesi sağlanacaktır. Sektör ile öğrenciler arasında mesafe olduğunu tespit ettik. Sanayi kuruluşlarıyla öğrencilerimizi, oluşturacağımız dijital bir platformda buluşturmak istiyoruz. Böylelikle mesleki eğitimin sektör imkânlarından daha fazla faydalanmasını hedefliyoruz” dedi. 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.