BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MİLLİ EĞİTİM’DEN AZEZ’E EĞİTİM YARDIMI

BURSA MİLLİ EĞİTİM’DEN AZEZ’E EĞİTİM YARDIMI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın işbirliğinde organize edilen, içinde eğitim malzemelerinin bulunduğu 3 tır, Suriye’nin Azez şehrindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Doğanbey Otoparkından yola çıktı.

 

Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve organizasyonu doğrultusunda tüm Türkiye’de kampanya düzenlendiğini söyleyerek, “Bursa olarak biz de 17 ilçemizdeki tüm okullarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi organize ettik. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kampanyaya katıldılar, onlara çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Kampanyaya destek vererek yardımların Azez bölgesine ulaştırılmasında desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum.” diyen Sarıkaya, yardım tırlarında, okul sıraları, tahtalar, tabletler, bilgisayarlar ve kırtasiye malzemeleri gibi birçok malzemenin yer aldığını söyledi ve “Umarım bu malzemeler oradaki öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılar.” şeklinde konuştu.

 

Başkan Altepe, savaştan dolayı eğitim düzeninin olmadığı Suriye’de yeni baştan oluşum sağlandığını ifade ederek, “Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kampanya düzenlenerek okullardan toplanan eğitim malzemelerini Suriye’nin Azez şehrine gönderiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de katkı sağladık. Toplanan yardımların yerine ulaşması için gerekli çalışmaları yaptık. Bu yardımlar Suriye’deki çocukların yüzünü güldürecek ve eğitimlerine katkı sağlayacak” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından yardım tırları Azez şehrine doğru yola çıktı.

 

12-04-201712-04-201712-04-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.