BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MİLLİ EĞİTİMDEN ÖĞRETMENLERE DESTEK

BURSA MİLLİ EĞİTİMDEN ÖĞRETMENLERE DESTEK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) arasındaki “Öğretmenlik Gelişimi Merkezi (ÖGEM) İçin Eğitim Görevlisi Yetiştirilmesi Eğitimi Protokolü” imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali HABERAL,  Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Füsun EYİDOĞAN, BEDAM Müdürü Prof. Dr. Ali HALICI, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Strateji Geliştirme Şube Müdürleri ve formatör öğretmenler katıldı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan ÖGEM projesi kapsamında; Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen öğretmenlerin “ÖGEM Eğitim Görevlisi” olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.

Projede, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Ölçme ve Değerlendirme, Materyal Geliştirme, Etkili Sınıf Yönetimi, Kişisel Gelişim, Proje Geliştirme, Proje İzleme ve Değerlendirme, Araştırma Yöntem ve Teknikleri, Bilim Atölyesi alanlarında uygulamalı atölyeler oluşturulması suretiyle bu eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

Protokol imza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Bakanlığımız 2005,2010 ve bu yıl olmak üzere ders programlarında yani müfredatta revizyon gerçekleştirdi. Bu ders programlarının başarılı olabilmesi için de, en önemli destekçi unsurlardan saydığımız öğretmen unsurunun da desteklenmesi gerekli. Bunun için ise Öğretmen Gelişim Merkezine (ÖGEM) ihtiyaç olduğunu düşündük ve bu merkezi kurduk.” dedi.

Klasik anlamda hizmetiçi formasyon hedeflemediklerini söyleyen Sarıkaya, “Ölçme, değerlendirme, yöntem ve teknikler hakkında, atölyede olmak şartıyla uygulama örneklerine ihtiyacımız var.” dedi.

“Bu eğitimler, formatör eğitimlerinden sonra da branşlar bazında büyüyen halkalar metaforu ile genişleyecek.” diyen Sarıkaya, “Hedefimiz 2 yıl sonra yaklaşık 15000 öğretmenimizi bu eğitimlerle buluşturmak.” dedi ve Başkent Üniversitesi Rektörü ile yönetici ve öğretmenlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Rektör Ali Haberal, “Başkent Üniversitesi Eğitim Danışmanlık Merkezi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği bu toplantı ile, eğitimin temel taşını oluşturan öğretmenlerimizin kendi temel becerilerini en iyi şekilde kullanmaları, gerek psikolojik gerekse atölye çalışmaları ve eğitimdeki ölçme ve değerlendirme metotları hakkında eğitim faaliyetleri düzenlenmesi amaçlanıyor. Bu protokol ile yaklaşık 110 saat boyunca 130 civarında formatör öğretmenin katılacağı eğitimler düzenlenecek” dedi.


02-03-201702-03-201702-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.