BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA OKULLARINDAN İSTANBUL ÇIKARMASI

BURSA OKULLARINDAN İSTANBUL ÇIKARMASI

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde geçekleştirilen "MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi" nde BEBKA stantlarında Bursa'dan okullar da yerini aldı. Bursa'dan katılan okulların stantları büyük ilgi gördü. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yalnız bırakmadığı okulların stantlarını Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'de ziyaret etti.  

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; gerçekleştirilen "MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi" etkinliklerinde Bursa 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yer aldı. Okulların sergilediği ürünler ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Bakan Dönmez ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da ilgi gösterdiği ürünler, ziyaretçilerin de büyük beğenisini kazandı. Sergiye Bursa'dan katılan okullar şöyle oldu: Aliosman Sönmez MTAL, Otmotiv İhractçıları Birliği MTAL, Hürriyet MTAL, Yeşilyayla MTAL ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi.  

Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi; Türkiye'nin Ar-Ge ve İnovasyon stratejilerine katkıda bulunmak, üreten Türkiye'nin teknolojide geldiği noktaları göstermek, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğini geliştirmek, inovatif projelerin yatırıma dönüşmesine, mevcut projeler ile ülke içerisinde ortak bir üretim sinerjisi oluşmasına, ulusal ve uluslararası sanayici ve yatırımcılara ülkemizdeki teşvik olanaklarının anlatılması sureti ile yatırımların artmasına katkıda bulunmak üzere, tüm bileşenleri ortak bir platformda buluşturmayı amaçlanıyor.

 

24-10-201924-10-201924-10-201924-10-201924-10-201924-10-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.