BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA TEKNİK EĞİTİMİNE BEBKA DESTEĞİ

BURSA TEKNİK EĞİTİMİNE BEBKA DESTEĞİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Meslek Lisesi Öğretmenlerinin Ar-Ge, İnovasyon ve Girişimcilik Kapasitelerini Artırma”  projesi hibe almaya hak kazandı. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü BEBKA (Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı) 2018 yılı Kasım-Aralık dönemi teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan  “Meslek Lisesi Öğretmenlerinin Ar-Ge, İnovasyon ve Girişimcilik Kapasitelerini Artırma”  projesiyle başvuru yaptı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı başvurunun değerlendirilmesi neticesinde hazırlanan proje hibe destek almaya hak kazandı. Projenin sözleşmesi BEBKA Bursa Merkez Ofis’te yapılan törenle imzalandı. Törene BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger katıldı. 

Bursa’nın makine ve otomotiv sanayinin başkenti olduğunu vurgulayan Sabahattin Dülger, “Şehrimizin uluslararası rekabet ve sürdürülebilir üretim konusunda bulunduğu noktadan daha ileriye gidebilmesi için, sektörün ihtiyacına göre ara eleman yetiştirilmesi ve beklentilerin daha da üzerinde bir eğitim verilmesi zorunluluktur. Bu süreçte en önemli paydaş teknik öğretmenlerimizdir. Eğitim sadece okulda değil beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Öğretmenlerimizin de devamlı surette kendilerini yenilemelerini ve gelişim içinde olmalarını arzu ediyoruz. Bugün hitap ettiğimiz gençler, ülkemizin hedeflediği 2053 ve 2071 Türkiye’sinde söz sahibi olacaklar.” dedi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve hibe desteği almaya hak kazanan proje kapsamında; Meslek Liselerinde çalışan teknik öğretmenlere yönelik eğitimler organize edilecek. Eğitimlerin temelini AR-GE, İnovasyon, Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Korunması, Teknoloji Temelli Girişimcilik ve Ar-Ge Projesi Yazma Atölyesi oluşturacak. Her biri 4 gün sürecek olan bu eğitimlere 60 teknik öğretmen iki grup halinde katılacak. Meslek Lisesi atölyelerinde gerçekleştirilen özgün çalışmaların endüstriyel boyutunu geliştirmek, yürütülen projelerin daha inovatif, yüksek katma değerli ve ürüne dönüşebilecek nitelikte olması; projenin nihai hedefini oluşturuyor. 

05-03-201905-03-201905-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.