BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA VALİLİĞİ’NDEN HAYIRSEVERLERE EĞİTİME KATKI TEŞEKKÜRÜ

BURSA VALİLİĞİ’NDEN HAYIRSEVERLERE EĞİTİME KATKI TEŞEKKÜRÜ

Bursa Valiliği’nin düzenlediği ve Vali İzzettin Küçük’ ün ev sahipliğindeki hayırseverlere teşekkür yemeği Merinos AKKM  Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, çok sayıda hayırsever ve varisleri katıldı. 

Eğitime katkı veren herkese teşekkür eden Vali İzzettin Küçük, “Her anne ve baba çocuklarını en iyi şekilde eğitmek ister. Sizler, sadece kendi çocuklarınızı ve yakınlarınızı değil, tanımadığınız ailelerin ve bu şehrin çocuklarını da eğitmek, daha iyi bir geleceğe kavuşmalarını sağlamak için neyiniz varsa bu şehre yatırmış, okullar yapmış insanlarsınız. Mal, canın yongasıdır derler. Kimse o yongadan vazgeçemez ancak siz, bundan fazlasıyla vazgeçmiş, bu şehre yatırmış insanlarsınız. O okullarda yetişen çocukların hepsi, tanısa da tanımasa da sizlere müteşekkirdir” dedi.                           .

Yeni okulların yapılması konusunda yer çalışması yaptıklarını da kaydeden Vali Küçük, “Okul yapımı için arsa sıkıntısı yaşıyorduk. Bu konuda yaptığımız çalışmayla birlikte yeni okullar yapabileceğimiz arsalar kazanıyoruz” diyerek yeni okulların da müjdesini verdi ve “Şehrimizde 2019 yılına kadar ikili eğitime son vereceğiz. Birçok okulumuzda tekli eğitime geçtik kalanlarda inşallah önümüzdeki yıllarda tekli eğitim olacak” dedi.

 

Vali İzzettin Küçük yemek sonrasında hayırseverlere teşekkür belgelerini takdim ederek gelecek nesiller için hayırseverlerin eğitime desteklerinin sürmesini temenni etti.

01-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.