BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA YAŞAM TEMELLİ SORULAR İÇİN TEMELİ ATTI

BURSA YAŞAM TEMELLİ SORULAR İÇİN TEMELİ ATTI

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yürütülen proje ve faaliyetleri yerinde incelemek üzere Bursa’ya geldi.

Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen brifinge İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevli uzman akademisyenler ile “Yaşam Temelli Öğretme ve Yaşam Temelli Ölçme” projesi soru komisyonunda görevli Fen Bilimleri, Türkçe ve Matematik branşlarındaki öğretmenler katıldı.

Ölçme ve Değerlendirme faaliyetleri kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi proje koordinatörlerinden Mehmet Köylü tarafından yürütülen “Yaşam Temelli Öğretme ve Yaşam Temelli Ölçme” projesi hakkında detaylı bilgilendirme alan ÖDSH Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, projenin akademik boyutuyla ilgili olarak da ayrıca Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden de bilgi aldı.

Yaşam Temelli Soru Hazırlama komisyonunda görevli Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri Derslerinin öğretmenleri ile de yakından ilgilenen ve sorularını yanıtlayan Dr. Sadri Şensoy, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde gerçekleştirilen ve ölçme değerlendirme faaliyetleriyle bağlantılı olan “BUYÖN”, “Öğretmen Akademisi” “Bursa’nın Veri’m hareketi” “Müfredat Temelli Artırılmış Gerçeklik Dijital İçerikler” projeleri hakkında da bilgiler aldı.

Şensoy, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projeleri itibariyle Vizyon Belgesinde yer verilen birçok temayı ve bilhassa ölçme değerlendirme alanındaki çalışmaları başarılı bir şekilde yürüttüğünü ayrıca “Yaşam Temelli Öğretme ve Yaşam Temelli Ölçme”projenin işleyişi ve çıktılarının kendilerini son derece memnun ettiğini dile getirerek Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve başta proje koordinatörü Mehmet Köylü olmak üzere komisyonda görevli öğretmenlere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yaklaşık 3 saat süren program ÖDSH Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy’un protokol ve öğretmenlerle birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.