BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA YETİMLERİNE “GÖNÜL ELÇİLERİ” YLE SAHİP ÇIKIYOR

BURSA YETİMLERİNE “GÖNÜL ELÇİLERİ” YLE SAHİP ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde başlatılan ´Gönül Elçileri´ projesi kapsamında Bursa´da tespit edilen yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ortamını desteklemek aynı zamanda ailelerin ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin her yönden güçlenmesini sağlamak üzere Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında bir protokol imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ın imza attıkları protokolle Bursa´daki dezavantajlı grupların eğitimde fırsat eşitliği, maddi ve psikolojik destek gibi fırsatlardan yararlanma imkanına kavuşması hedefleniyor.

Gönül Elçileri projesinde yer almaktan dolayı mutluluğu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: "Yetimlerimizin ulaşım, sosyal durum ve eğitim ihtiyaçlarının giderilmesiyle alakalı bir adım atmış olduk. İnanıyorum ki geleceğin yöneticileri, iş yeri sahipleri, anne ve babaları olarak yavrularımızın hayata en iyi şekilde hazırlanmaları adına üzerimize düşeni yerine getirerek gerekli her türlü destek ve katkıyı sağlayacağız. Anlaşmamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, yetim ve dezavantajlı öğrencilere yönelik yürütülen projeye gösterdiği hassasiyet nedeniyle Aktaş´a teşekkür etti. 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.