BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

BURSA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, günün anlam ve önemine binaen Süleyman Cura Ortaokulu öğrencileri Zeynep Duman, Ahsen Altın ve Orkun Aras Güler ile öğretmenleri Ahmet Aslan ve Okul Müdürü Erhan Şimşek’i makamında misafir etti. Sabahattin Dülger, öğrenci ziyaretinin ardından idareci ve öğretmenlerle birlikte Heykel Atatürk Anıtında düzenlenen programa katıldı. Dülger, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Heykeldeki töreni Nilüfer Cumhuriyet Meydanında hazırlanan program takip etti. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kutlama programına Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcisi Uğurhan Kuş ve Bursa protokolü ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin İdarecileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemi belirten konuşmalar ile devam etti. 

Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve Türk halkının var olma mücadelesini kazanarak egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının; egemenlik anlamında millet olarak verilen ulusal duruş mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna değinen Dülger, “Ülkemizi, gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet ederek çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini her defasında dile getiren Atatürk’ün bu kutsal emanetini, bugün bizler teslim alarak yarınlarımızın inşası için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz 21.yüzyılda hayatın her alanında hızlı bir değişimin yaşandığına ve teknolojik gelişmelerin beraberinde çeşitli yenilikler de getirdiğine şahit olmaktayız. Bizler de bu değişim ve gelişimleri yakından takip ederek, zamanı yakalamalı ve hatta bir adım ötesine geçerek bu değişimlere yön veren inovasyonları hayata geçirmeliyiz” dedi.

Aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, daha çok üreten, düşünen ve kendi hayat perspektiflerini oluşturabilen; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli ve ahlaklı çocuklar yetiştirerek geleceğin rotasının birlikte çizileceğini belirten Dülger, “Bursa’mızda da çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesini sağlamak, ülkemizin uluslararası arenada hak ettiği yerlere ulaşmasına katkı sunmak üzere birer eğitim neferleri olan meslektaşlarımla birlikte üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu anlamlı ve sorumluluğu yüksek görevi yerine getirme gayretimizden şüpheniz olmasın. Çocuklarımıza armağan edilen bu güzel günde, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından 23 Nisan konuşmasını yapan Nilüfer Şehitler Ortaokulu öğrencisi Cemre Şahin’den sonra Süleyman Cura Ortaokulu öğrencisi Yasemin Karayel “23 Nisan Çocuğuyum” adlı şiiri okudu. 

Bursalıların da yoğun bir katılım gösterdiği kutlama programı, Nosab İlkokulu’nun hazırladığı Mehter Gösterisi ve Ataevler Anaokulu öğrencilerinin “Dünya Çocukları” adlı gösterileri ile devam etti. 

Sırasıyla Öğretmen Mehmet Aras İlkokulu’nun “Mustafa Kemal’in Kağnısı Demonstrasyonu”, Canaydın İlkokulu’nun  “Anadolu Ateşi Gösterisi”, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’nun Bursa Yöresi Halk Oyunları Gösterisi büyük bir beğeni ile izlendi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Görükle Akşemsettin İlkokulu’nun Oratoryo Gösterisi ile sona erdi.

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019 23-04-201923-04-201923-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.