BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDEN İSTİHDAMA YÖNELİK KURSLAR DEVAM EDİYOR

BURSA'DA HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDEN İSTİHDAMA YÖNELİK KURSLAR DEVAM EDİYOR

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Şahin, Proje Koordinatörü Özlem Tengilimoğlu ve proje çalışma grubu üyeleri hayatboyu öğrenme çalışmaları kapsamında Bursa'ya geldi. 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde açılan Yenilenebilir Enerji Sektöründe "Suriyeliler ve Ev Sahibi Topluluk Üyeleri İçin İstihdam Edilebilirliğin Artırılması Projesi" kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili saha ziyaretlerinde bulundu. 

Bakanlıktan gelen heyete, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayatboyu Öğrenme Şubesinden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Yıldırım İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Selami Çiçek eşlik etti. 

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün iş birliğinde hazırlanan proje kapsamında açılan Fotovoltaik Güneş Panelleri Kurulumu ve Hibrit (Güneş-Rüzgar) Sisteme Entegrasyonu kursu ile ilgili bilgilendirme toplantısına katılan Bakanlık yetkilileri ardından halk eğitim merkezlerine ziyarette bulundu. 

Yıldırım ve Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinin bünyesinde yürütülen, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Türkçe Dil Eğitimi, Mesleki Eğitime Erişimlerinin Artırılması Projesi (UNHCR), Hızlandırılmış Eğitim Programı (HEP) kapsamında açılan Aşçı Yardımcısı Kursu, Kadın Dış Giysileri Kursları ve HEP projesi kapsamında devam eden diğer kurslarda eğitim gören kursiyerlerin atölye çalışmalarını ziyaret eden heyet, kursiyerlerle yaptıkları çalışmalarla ilgili sohbet etti.

12-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.