BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA KANTİN DENETÇİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

BURSA'DA KANTİN DENETÇİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

2021-2022 eğitim öğretim yılı, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinin denetimine başlandı. 

Kantin denetimleri öncesinde kantin denetçilerine verilecek eğitimlerin açılış toplantısı BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici,  İSG İl Koordinatörü Sezai Kuruşçu, tüm ilçelerin İSG sorumluları ve Bursa Kantin Denetimi komisyon üyeleri ile Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri katıldı. 

Açılış konuşmasında konuşan Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, "Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri açısından okul kantinleri ve yemekhanelerinin sağlıklı ve güvenilir gıda arzını sağlayabilmeleri için bu işletmelerin denetimleri ve kontrolleri son derece önemli. Gerçekleşecek eğitimde tüm denetçilere başarılar diliyorum." dedi. 

Eğitimlerle ilgili çeşitli bilgilendirmelerin yapıldığı açılış toplantısının ardından kantin denetçilerine yönelik eğitimler verildi.

07-10-202107-10-202107-10-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.